Noworodkowa

W dobie aparatów w telefonach komórkowych i aplikacji do przerabiania zdjęć wydaje się, że zdjęcia może robić każdy. Na pewno tak jest, natomiast nie każdy jest w stanie uchwycić na fotografii ten decydujący moment, który sprawia, że staje się ona pamiątką i ozdobą na długie lata. Sesje zdjęciowe w moim towarzystwie to nie tylko „zdjęcia do wywołania”. To także gwarancja profesjonalizmu i kompleksowej usługi od momentu pierwszego kontaktu, do odbioru sesji. U mnie  zawsze Ty i Twój maluszek będziecie czuli się bezpiecznie, a otrzymane fotografie pozwolą Wam w każdej chwili obudzić wspomnienia najpiękniejszych chwil.

Kiedy?

Sesję najlepiej wykonać do max. 3 tygodnia życia dziecka. Najdogodniejszy termin to między 7 a 10 dniem życia, kiedy maleństwo większość czasu przesypia i jest podatne na ułożenie. Z tego powodu termin sesji należy umówić jeszcze przed porodem. Tylko w ten sposób mogę zagwarantować miejsce w wybranym czasie. W dzień porodu proszę o sms’a z radosną informacją, wówczas wybierzemy konkretną datę. Jeżeli minęły już dwa dni od wyznaczonego terminu porodu, a maluch jeszcze nie wybiera się do nas, również proszę o taką informację.

Dlaczego ja?

Aby sesja była udana, spokojna i dała piękne efekty, w postaci pamiątkowych zdjęć, należy rozważnie wybrać fotografa. Nie wystarczy kierować się tylko zdjęciami, które obejrzymy w internecie czy bogactwem wyboru wśród dodatków i strojów dla dzieci, ale przede wszystkim kompetencjami wybranej przez nas osoby. Praca z noworodkiem jest bez wątpienia najtrudniejsza, dlatego Państwo jako rodzice, muszą mieć niezmąconą pewność, że wybrany fotograf umie postępować z dziećmi, jest opanowany oraz potrafi dobierać pozycje nie takie,które efektownie wyglądają na zdjęciu, ale wyłącznie takie, które są fizjologiczne i bezpieczne dla maleństwa. Komfort maluszka dla profesjonalisty zawsze stoi na pierwszym miejscu. Pamiętajcie Państwo, że macie prawo pytać fotografa o pozycje, jakie planuje oraz wyjaśnianie wszelkich wątpliwości.

Gdzie odbywa się sesja?

Wszystkie sesje odbywają się w moim domowym studio dopasowanym do potrzeb dzieci i rodziców. Znajdują się w nim wygodna kanapa, przewijak wraz z niezbędnymi akcesoriami(pieluszki, mokre chusteczki, jałowe gaziki, octanisept do przemycia pępka, sól fizjologiczna),poduszka do karmienia, podgrzewacz do pokarmu. Temperatura w studio wynosi około 30stopni, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki maluszkowi (wysoka temperatura kojarzy mu się z brzuchem mamy, dzięki czemu jest on spokojniejszy). Dlatego zalecam rodzicom nie ubierać się grubo, poczujemy się jak na wakacjach

Dobór aranżacji:

Wszelkie dodatki, które będą wykorzystywane w czasie sesji, jak ubranka, opaski, czapeczki,kocyki, misy, wiadra są moją własnością i znajdują się w studio. Rodzice nie muszą niczego przywozić ze sobą, chyba że mają taką chęć, wówczas oczywiście mogą przynieść na sesję np.ubranko w którym na pewno chcieliby uwiecznić swoje maleństwo. Wszystkie moje ubranka, z których korzystam prane są w specjalnym proszku dla dzieci, niewywołującym alergii.Jeżeli rodzice wyrażą zgodę w trakcie sesji używam smoczków. Każdy smoczek jest przeznaczony tylko dla jednego dziecka, sterylnie zapakowany, po sesji rodzice mogą go zabrać. Smoczki te nie zaburzają odruchu ssania, są wykorzystywane w szpitalach m.in. do nauki ssania dla wcześniaków. Są bezpieczne.Wszystkie stylizacje i aranżacje wybiera fotograf, w ankiecie którą przesyłam Państwu przed umówieniem się na sesję, proszę zaznaczyć jakie kolory i stylistyka Państwu odpowiadają. Pamiętajmy że subtelne, delikatne kolory i klasyczne stylizacje zawsze będą budziły podziw, a zdjęciami w takim stylu będą się mogli chwalić i Państwo i Państwa dzieci, nawet za wiele lat. Do sesji rodzinnych rodzice powinni ubrać się w białe lub czarne, gładkie koszulki, bez logotypów, wzorów, napisów.

Ile trwa sesja?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć, zazwyczaj około trzech godzin, ale należy pamiętać, że w przypadku tak wymagających modeli niczego nie można przewidzieć. Tempo sesji dyktuje dziecko, nie robimy niczego na siłę, wszystko planuję tak, aby był czas na spokojne przebranie i nakarmienie malucha. Nigdy nie umawiam więcej niż jednej sesji dziennie, aby każdemu poświęcić tyle czasu, ile potrzebuje.Co jeżeli maluch będzie niespokojny i nie da się ułożyć? Wszystkie dzieci najbezpieczniej czują się w ramionach mamy, niektóre najchętniej w ogóle by ich nie opuszczały, zatem gdy tylko mama próbuje je odłożyć – budzą się i płaczą. Wówczas robię wszystko, aby maleństwo się uspokoiło i czuło jak najlepiej. Dobieram takie stylizacje, w których dziecko jest mocno owinięte w „gniazdko” lub wykonuję więcej ujęć rodzinnych. Zawsze najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo malucha! Zatem jeżeli ma on ewidentnie gorszy dzień, płacze i nic nie pomaga, wówczas rezygnujemy z sesji i umawiamy się na następny termin. Nie działam na siłę. Są to jednak niezwykle rzadkie sytuacje, najczęściej miś- szumiś i owinięcie załatwiają sprawę.

Zanim zdecydują się Państwo na sesję, proszę o przejrzenie moich poprzednich fotografii i zapoznanie się z moim stylem i obróbką graficzną, którą stosuję. Polega ona na delikatnym poprawieniu kolorytu skóry, usunięciu zmian na buźce dziecka, np. potówek, suchej skóry, trądziku. Reszta ciała jest tylko delikatnie wygładzona, nie retuszuję np. schodzącej skóry ze stópek, co jest naturalne i fizjologiczne u noworodków. Obróbka dotyczy tylko estetycznej poprawy wyglądu, nie obejmuje zrobienia makijażu u mamy, usunięcia zarostu taty, odchudzenia, poszerzenia kogoś, wyprasowania koszuli czy zmiany fryzury rodziców.Nie wykonuję fotomontażu, czyli zmiany tła lub wklejenia malucha na inne zdjęcie.