5 skutecznych wskazówek dla fotografów

Dziś 5 skutecznych wskazówek dla fotografów. Znacie Zasadę Pareta (zasada 80/20 lub 80 na 20) ?

‘Zasada opisująca wiele zjawisk z obszaru ekonomii i zarządzania, zgodnie z którą 20% badanych obiektów związanych jest z 80% pewnych zasobów.’ Można tą zasadę przełożyć na każdą część naszego życia np.

20 % osób, które znasz, sprawia Ci 80% radości80% efektów pochodzi z około 20% działań.

Zasada pozwala ustalać priorytety oraz ułatwia organizację czasu, przez co osiąga się maksymalne wyniki w minimalnym czasie. Możesz zastosować ją również w swoim życiu zawodowym i uczynić go o wiele przyjemniejszym i wydajniejszym.80% codziennych zadań, które podejmujesz, przyniesie 20% korzyści, i odwrotnie, 20% zadań, które podejmiesz, da 80% nagród.Kluczem jest wypracowanie tego, które procenty są bardziej korzystne dla Nas.

A więc należy zmniejszyć ilość rzeczy, które przynoszą mało korzyści.

1. Próbując robić coś dla wszystkich, nie będziesz robił tego wystarczająco dobrze.

Przemyśl jakie sesje sprawiają Ci najwięcej przyjemności, dają Ci najwięcej dochodu. Dla czego jesteś stworzony? Wybierz 20% klientów, którym poświęcisz 80% uwagi, niż 80% klientów, dając im 20% siebie.

2. Ogranicz produkty….

Skoncentruj się na produktach, które lubisz sprzedawać i które Twoi klienci lubią zamawiać, lub otrzymywać.Nie trać czasu i energii na marketing produktów, których nie lubisz tworzyć.Sprzedaj 80% obrazów, projektując je przez 20% czasu, niż 20% albumów, tracąc 80% czasu.

3. Social media Nie musisz być aktywny wszędzie.Wybierz 80% czasu, skupienia i efektywności na 20% social mediach. To lepsze rozwiązanie, niż bycie wszędzie, sporadycznie, nie dokładnie. Tu liczy się systematyczność! Przemyśl, które media dają Ci najwięcej radości, klientów.Zostaw to, czego naprawdę nie lubisz, lub z czego są niewielkie korzyści, a duża strata czasu. Skup się na mniejszej ilości mediów, czerpiąc korzyści z zaangażowanej społeczności dzięki Twojej aktywności. Istnieje wiele odnoszących sukcesy firm, które mają dobrze prosperującą stronę na Facebooku, ale nie mają Instagrama lub odwrotnie.

4. Less is more

Mniej znaczy więcej 20% tekstu pozwala zrozumieć 80% treści.Stwórz łatwą i czytelną ofertę, nie musisz mieć 5 pakietów cenowych, w każdym inna ilość zdjęć, produktów.Twoja strona powinna być czytelna, pokazywać to co najważniejsze.Nie nawijaj makaronu na uszy, bądź konkretny.

5. Marketing

Istnieje milion sposobów na promowanie siebie,Wybierz mniejszą ilość, ale bardziej skuteczną.Przemyśl co u Ciebie działało najlepiej?Czy był to promowany post, z docelową grupą odbiorców? Wydałeś na niego 20% pieniędzy, ale przyniósł 80% nowych klientów.Czy darmowy konkurs, który miał przyciągnąć potencjalnych klientów? Ale straciłeś 80% czasu, a realne zainteresowanie to było 20% ?

Przemyśl i skup się na tym, co naprawdę działa.

Czy te wskazówki są dla Ciebie pomocne?

Planujesz wdrożyć Zasadę Pareta do swojej firmy/ życia?

Jak u Ciebie będzie wyglądało 80/20 ? lub 20/80 ?

Leave a Comment