Oskarek- sesja noworodkowa


Piękny model z warsztatów noworodkowych.Jak tam pierwsze dni nowych obostrzeń?
Czy Wasze dzieciaki dziś zostały w domach? My dziś skończyliśmy izolacje, pierwszy dzień ‘wolności’ i ta radość ze zwykłych zakupów spożywczych w biedronce!
Niektórzy z Was wiedzą, że mój mąż niestety przeszedł chorobę ciężko i trafił do szpitala. Tam wdrożone zostało leczenie antybiotykami, sterydami oraz przetaczaniem osocza.
Chciałabym zaapelować do Was, jeśli przeszliście już Covid- oddajcie osocze, to bardzo ważny element w procesie leczenia. POMÓŻCIE jeśli możecie.

Osocze jest to płynny składnik krwi stanowiący ok. 55 proc. jej objętości. Zawiera białka, witaminy, enzymy. Zawieszone są w nim także krwinki białe i czerwone oraz płytki krwi. Osocze odpowiedzialne jest za transport wody oraz substancji odżywczych do komórek, a także odprowadzanie z nich produktów przemiany materii.

Osocze mogą oddać osoby, które były zakażone korona wirusem (SARS-CoV-2) bądź chorowały na COVID-19 i wyzdrowiały, w efekcie czego w ich krwi znajdują się przeciwciała. To właśnie te przeciwciała są cenne, bo mogą wspomagać leczenie chorych z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami.

Należy spełnić następujące wymagania:

-wiek 18-65 lat
-waga co najmniej 50 kg
-minęło co najmniej 14 dni od zakończenia izolacji.
-oraz te same wymagania, jakie dotyczą wszystkich dawców krwi, m.in.: należy być zdrowym i nie leczyć się z powodu chorób przewlekłych. W przypadku osób, które miały w przeszłości przetaczaną krew lub jej składniki oraz kobiet po przebytej ciąży, wymagane będą dodatkowe badania, które zostaną przeprowadzone w centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

My dziś już negatywni,
jak tylko będziemy mogli oddamy Nasze osocze .

Oto kilka pięknych ujęć z sesji noworodkowej Oskarka.

Leave a Comment