Wybór fotografa noworodkowego

Dziś przedstawię Wam 5 rzeczy, o których należy pamiętać przed umówieniem się na sesję noworodkową.

1. WYBÓR FOTOGRAFA NOWORODKOWEGO – > DOŚWIADCZENIE
Aby sesja fotograficzna była udana, spokojna i dała piękne efekty, w postaci pamiątkowych zdjęć, należy rozważnie wybrać fotografa noworodkowego. Nie wystarczy kierować się tylko zdjęciami, które obejrzymy w internecie czy bogactwem wyboru wśród dodatków i strojów dla dzieci, ale przede wszystkim kompetencjami wybranej przez nas osoby. Praca z noworodkiem jest bez wątpienia najtrudniejsza, dlatego Państwo jako rodzice, muszą mieć niezmąconą pewność, że wybrany fotograf umie postępować z dziećmi, jest opanowany oraz potrafi dobierać pozycje nie takie,które efektownie wyglądają na zdjęciu, ale wyłącznie takie, które są fizjologiczne i bezpieczne dla maleństwa. Komfort maluszka dla profesjonalisty zawsze stoi na pierwszym miejscu. Pamiętajcie Państwo, że macie prawo pytać fotografa noworodkowego o pozycje, jakie planuje oraz wyjaśnianie wszelkich wątpliwości.

2. STYL
Niezaprzeczalnie najważniejsze są umiejętności i doświadczenie fotografa. Natomiast kolejna ważna rzecz, to wybranie osoby, której styl fotografii noworodkowej jak najbardziej Wam odpowiada.
Wybierając mnie stawiacie na pozycjonowane ujęcia, w których maluch jest układany w dane pozycje. Widząc moją galerię, wiecie czego możecie się spodziewać po sesji.
Wybierając sesje lifestylową, zapraszacie fotografa do własnego mieszkania, lub jedziecie do studia zaaranżowanego na mieszkanie i fotograf wykonuje naturalne, nie pozowane ujęcia, bez względu na to czy maluszek śpi czy nie . Każdy znajdzie coś dla siebie, co jest najbardziej bliskie waszemu sercu 

3. KIEDY?
Sesję noworodkową najlepiej wykonać do 14 dnia życia dziecka. Najdogodniejszy termin to między 7 a 10 dniem życia, kiedy maleństwo większość czasu przesypia i jest podatne na ułożenie. To okres, w którym noworodek przesypia większość doby, nie ma jeszcze problemów brzuszkowych, kolek, skoków rozwojowych. Nie polecam sesji poniżej 5 doby – dajmy mamie czas na dojście do siebie, maluszkowi czas na klimatyzację, ustabilizowanie karmienia. 

4. ILE TRWA SESJA NOWORODKOWA?
Na to pytanie trudno odpowiedzieć, zazwyczaj około 2-3 godzin, ale należy pamiętać, że w przypadku tak wymagających modeli niczego nie można przewidzieć. Tempo sesji noworodkowej dyktuje dziecko, nie robimy niczego na siłę, wszystko planuję tak, aby był czas na spokojne przebranie i nakarmienie malucha. Nigdy nie umawiam więcej niż jednej sesji dziennie, aby każdemu poświęcić tyle czasu, ile potrzebuje.Co jeżeli maluch będzie niespokojny i nie da się ułożyć? Wszystkie dzieci najbezpieczniej czują się w ramionach mamy, niektóre najchętniej w ogóle by ich nie opuszczały, zatem gdy tylko mama próbuje je odłożyć – budzą się i płaczą. Wówczas robię wszystko, aby maleństwo się uspokoiło i czuło jak najlepiej. Dobieram takie stylizacje, w których dziecko jest owinięte w „gniazdko”/kokonik lub wykonuję więcej ujęć rodzinnych. Zawsze najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo malucha! 

5. STUDIO FOTOGRAFICZNE
Studio musi byc dostosowane do potrzeb dzieci i rodziców. W moim studio, znajdują się wygodna kanapa, przewijak wraz z niezbędnymi akcesoriami(pieluszki, mokre chusteczki, jałowe gaziki, octenisept do przemycia pępka, sól fizjologiczna),poduszka do karmienia, podgrzewacz do pokarmu. Temperatura w studio wynosi około 28/30stopni, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki maluszkowi (wysoka temperatura kojarzy mu się z brzuchem mamy, dzięki czemu jest on spokojniejszy). Dlatego zalecam rodzicom nie ubierać się grubo, poczujemy się jak na wakacjach 

Czy ten post był pomocny? Daj znać w komentarzu! Dziękuję.

Leave a Comment